چرا تمایل زنان به کارآفرینی کاهش یافته است ؟

چرا تمایل زنان به کارآفرینی کاهش یافته است ؟

۱ . فرهنگ سازی غلط در مورد حضور زنان در عرصه های اجتماعی و سهل انگاری در مشارکت دادن هر چه بیشتر آنان در فعالیت های کارآفرینانه.
۲ .کمبود خدمات دولتی از قبیل وام های بلند مدت و یا زمین های ارزان قیمت برای زنان جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی آنها.
۳ .عدم ایجاد تدابیری در خصوص آسان سازی فرایند کسب اعتبارات مالی توسط دولت و سازمان های مربوطه برای زنان کارآفرین.
۴ .عدم اتخاذ تدابیر لازم جهت هدایت تحصیلی دختران در انتخاب رشته های تحصیلی، متناسب با مسئولیت های خانوادگی و آینده شغلی آنان .
۵ .برنامه ریزی اشتباه و اتخاذ تدابیر غلط جهت توسعه آموزش عالی زنان در کلیه سطوح علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
۶ .عدم وجود  فرصت عادلانه با تأکید بر اصل تعهد و تخصص و شایسته سالاری در جذب و بهره گیری از توانمندی های زنان متخصص در نظام مدیریتی.
۷ .عدم  هماهنگی جهت ایجاد فرصت های شغلی به منظور بهره وری نظام مند و مناسب از نظام آموزش عالی دولتی و غیر دولتی زنان با توجه به صرف منابع وعدم  جلوگیری از اتلاف آن.
۸ .عدم حمایت از محققین زن در بخش پژوهش و فناوری و تلاش برای رفع مشکلات آنان و عدم بهبود زندگی مادی و معنوی آنان.
۹ .بهره گیری ضعیف  از مشارکت کمی و کیفی زنان آموزش دیده و فارغ التحصیل به عنوان سرمایه های ملی
۱۰ . عدم ایجاد فرصت و امکانات عادلانه و  تبعیضات ناروا در تربیت نیروی متخصص زن به منظور بهره گیری از تخصص آنان در توسعه و تعالی کشور .
۱۱ .عدم حمایت از تشکیل و توسعه تشکل های صنفی و رفاهی زنان کارآفرین ، و کم کاری در زمینه ی بررسی مشکلات آنان در امور اقتصادی و اجتماعی.
۱۲ .بی توجهی به تأمین و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان دختر و عدم توسعه امکانات ورزشی به عنوان عامل مهم در سلامت، افزایش بهداشت روانی و روحیه نشاط و مصونیت در برابر آسیب های اجتماعی.
۱۳ .بیش از نیمی از فارغ التحصیلان دانشگاهی را زنان تشکیل میدهند که بی اهمیتی به  سهم زنان در اشتغال کشور با بی توجهی به موانع و محدودیت های زنان به ویژه زنان کارآفرین و عدم تعلق حق به آنها در تأسیس تعاونی های ویژه زنان.

دیگر مقالات مارا مطالعه نمایید 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =