چه فاکتورهایی در کارآفرینی اهمیت ندارند؟

بسیاری از افراد هنگامی قصد دارند وارد مسیر کارآفرینی شوند به واسطه ی برخی دلایلی که عملا در موفقیت در کارآفرینی بی تاثیرند (مثل سن و بازنشسته شدن و…) کنار میکشند. بهتر است این دلایل را بدانید و با انرژی مضاعف قدم در راه کارآفرینی بگذارید.

  • اصلا اهمیتی ندارد که چند سال دارید : استیو جابز وقتی کار بر روی کامپیوتر های اپل را آغاز کرد ۲۰ سال داشت ؛ ری راک وقتی مک دونالد را افتتاح کرد ۵۹ ساله بود ؛ کلنل ساندرز وقتی ۶۵ ساله بود وارد رستوران کنتاکی شد.
  • مهم نیست که سطح تحصیلات شما چقدر است : معلومات و مهارت در شغل بسیار مهم است ولی اینکه آن را چگونه کسب میکنید مهم تر است. در حقیقت بسیاری از مدارج دانشگاه به یک کاغذ بی ارزش شبیهند تا یک دارایی.

  • مهم نیست مجرد باشید یا متاهل ، مطلقه باشید یا همسرتان فوت شده باشد : شان زناشویی هیچ ربطی به قوه ی کارآفرینی ندارد.اگر مجرد هستید مشغله کمتری دارید و اگر متاهل هستید خانواده ی شما میتوانند برخی از کارهای شما را در اوقات فراغتشان انجام دهند و باری از دوش شما بردارند.اگر اخیرا طلاق گرفته اید میتوانید از انرژی منفی خود برای یک اتحاد بزرگ استفاده کنید. به یاد داشته باشید که موفقیت شما بهترین انتقام است.
  • مهم نیست از چه نژادی هستید : هرچند متاسفانه رنگ پوست شما میتواند در  شغل های زیادی را به روی شما باز یا بسته کند ولی بهر حال چنین حقیقتی وجود دارد و نقد و نکوهش نژاد پرستی تنها شما را می آزارد.
    اگر فکر میکنید که فاقد منابع درونی برای مبارزه با آنچه که انسان را برای قرن ها آزار داده است هستید احتیاج به کمک دارید.
  • مهم نیست که اخیرا بازنشسته شده باشید: بسیاری از شرکت های بزرگ و معتبر مثل IBM و زیراکس با کاهش کارکنان ارشد روبرو بوده اند. بسیاری از افراد وقتی کار را ترک میکنند که برای بازنشسته شدن جوان هستند و از نظر روحی آمادگی ترک کار را ندارند و پر از انرژی و انگیزه کارند.
    حقیقت این است که افرادی که به تازگی بازنشست شده اند میتوانند کارآفرینان خوبی باشند. مزیت آنها این است که در کنار عقل تجربه هم دارند.

  • جنسیت اصلا مهم نیست : زن بودن یا مرد بودن امروزه تاثیری بر موفقیت در کارآفرینی ندارد چه بسا بسیاری از کارآفرینان موفق را زنان تشکیل میدهند. زنان میتوانند بهترین مدیران باشند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دو =