چگونه بازاریابی شبکه ای را به فعالیتی شاد تبدیل کنیم؟

چگونه بازاریابان شبکه ای شاد داشته باشیم ؟ – بازاریابان شبکه ای باید از کاری که میکنند لذت ببرند – بیشتر به خاطر اینکه مهارِ درآمد، زمان و زندگیشان را خودشان به دست بگیرند. آنها میدانند که وقتی شرایط سخت میشود، وضع آنها از کارگران و کارمندانِ متوسط بهتر است. کارمندانی که باید ساعت های طولانی کار کنند و در برابر مطالبات گاهاً غیرمنطقی کارفرما، قوانین شرکت و افزایش حقوقی که کفاف تورم را نمی دهد سر تعظیم فرود بیاورند. اگر مدیر یا کارفرما هستید میدانید که صرف بودن در گروه مدیریت، تنش ها و فشارهای کاری را کمتر نمیکند. بسیاری ادعا میکنند که نه تنها تنش ها، کمتر نشده بلکه حتی بیشتر هم میشود زیرا فشار رقابت بیشتر است.

  •  کار کردن برای خودتان، به خودی خود یک رویا است. ولی با فروش مستقیم (از ارکان اصلی بازاریابی شبکه ای) ، دیگر یک رویا نیست زیرا بازاریابان شبکه ای بعد از فروش مستقیم خیلی کارها میتوانند انجام دهند. مثلا در عرض دو ثانیه به دفتر کارتان برسید؛ با لباس هایی که دوست دارید کار کنید؛ میتوانید قرارهایتان را در ساعت های غیر ترافیک و قبل از شلوغی بگذارید؛ موسیقی مورد علاقه تان را در حین کار، گوش دهید؛ وقتی بچه ها از مدرسه می آیند، منزل باشید؛ و بهتر از همه، آزادید که زمان و روش کارتان را خودتان تعیین کنید. وقتی برای خودتان کار میکنید، بهانه ای برای شاد نبودن ندارید. درضمن محققین ثابت کرده اند که احتمال موفقیت افراد شاد بیش از سایرین است. پس با انتخاب بازاریابی شبکه ای میتوانید برای خودتان کار کنید و شادی را به خود هدیه دهید.
  • البته شادی، یک طرز تفکر است و در ذهن شماست . میتوانید انتخاب کنید از آن دسته افرادی باشید که وقتی وارد اتاق میشوند، چراغ را روشن میکنند یا از آن دسته افرادی که وقتی وارد اتاق میشوند، چراغ را خاموش میکنند. تصمیم بگیرید و نیّت کنید که راه اندازی کارتان باید یک تجربه ی مفرّح باشد. این تفکر درست نیست که شادی قابلیت تولید ندارد.
  • از توقعات خود شروع کنید. اگر یک جهان خیالی – جایی که هیچ چیز، بد پیش نمیرود – را انتظار داشته باشید، خودتان را به سوی یأس و ناامیدی پیش میبرید. اگر متعهد شوید که باید در سیاره واقعیات، موفق بشوید، به مقصدتان خواهید رسید. سیاره واقعیات جایی است که گاهی بهترین نقشه ها هم اثر نمیکنند، قرارها لغو میشوند، بهترین ستاره گروهتان ناگهان افول میکند، بهترین همکار احتمالی شما، بدترینشان میشود، وقتی یکی باید بچه ها را نگه دارد همسرتان تماس گرفته و میگوید تا دیر وقت کار دارد.
  • معارفه ی خود را شاد تر برگزار کنید. اغلب مردم تمایل دارند که بیشتر سرگرم بشوند تا اینکه سخنرانی گوش کنند. مرتبا جلسات مفرح برگزار کنید. مردم وقتی خوش میگذرانند، بهتر یاد میگیرند. همیشه با افراد شاد معاشرت کنید و وقتی به افراد ضعیف النفس و بی اراده رسیدید، راهتان را کج کنید. هر موفقیت را هرقدر هم که کوچک بود جشن بگیرید.
  • از هر دست بدهید، از همان دست میگیرید. با مشتریان بد قلق، همانقدر گرم و با احترام رفتار کنید که با مشتریان خوب رفتار میکنید. افراد پر دردسر گروهتان را به اندازه ی ستارگان گروهتان دوست داشته باشید. شرایط سخت را فرصتی برای خودسازی ببینید. از کوره در نروید. فقط یک دقیقه طول میکشد که با رفتار درست خود، کاری کنید که طرف مقابل شما احساس کند که انسان خاصی است.
  • فشار عصبی، مهمترین مانع است. دقت کنید که کارها را هرقدر هم که مشغله دارید در کمال آرامش انجام دهید. نه تنها از درون، احساس بهتری خواهید داشت بلکه ظاهرتان نیز بهتر به نظر خواهد رسید. هیچ عاملی مانند فشار عصبی نمیتواند به صورت انسان، خط بیندازد و هیچ عاملی مثل آرامش نمیتواند به از بین رفتن این خطوط کمک کند.
  • به دنبال راه هایی برای تقویتِ «عامل تفریح» در زندگی و کار خود باشید تا چراغ راه دیگر انسان های پرانگیزه و شادی بشوید که میخواهند از کاری که میکنند لذت ببرند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =