چگونه یک پرسنال برندینگ ایجاد کنیم؟

پرسنال برندینگ فرآیندی است که در آن شخص بر توانایی های خود آگاه میشود، جامعه مخاطب خود را میشناسد و نحوه معرفی برند خود را میآموزد و از این طریق میتواند در نگاه مخاطبان خود دارای اعتبار شود. اعتباری که اعتماد را به همراه خواهد داشت . برای آغاز پرسنال برندینگ سه گام الزمیست:

۱- شناخت ویژگی های خود
۲ -شناخت مخاطب خاص خود
۳ – معرفی برند خود

شناخت ویژگی های خود :

راجع به خود فکر کنید و استعدادها، توانایی ها، مهارت ها، تخصص ها و اشتیاق هایتان را بشناسید. در طول زمان هر شخص دارای نشانه هایی میشود که دیگران او را با آن نشانه ها میشناسند. شخصی را سخت کوش میدانند و شخصی دیگر را حمایت کننده. شخصی را زرنگ میپندارند و شخص دیگری را بی تفاوت. برای موفقیت لازم است نشانه های خود را بشناسیم ، از تاثیر بیرونی آنها آگاه باشیم و نشانه ها را با تخصص، توانایی ها و استعداد هایمان هماهنگ کنیم .
ویژگی های فرد شامل : رزومه ، بیوگرافی ، عضویت در انجمن ها ، حضور در رسانه ها ، انتشار کتب و مقالات و …

شناخت مخاطب :

باید بدانید محصول یا خدمت شما دقیقا برای چه کسانی عرضه می شود. این موضوع به ماهیت خدمت یا محصول بستگی دارد. مخاطب شما ممکن است از یک گروه کوچک از دوستان آغاز شود و به کل مردم دنیا ختم شود. اینکه بدانید مخاطب شما کیست کمک میکند شیوه معرفی برندتان را معین کنید.

معرفی برند خود :

چه کارآفرین باشید و صاحب کار، چه کارشناس باشید و جویای کار، باید بتوانید خود را به بهترین شیوه به مخاطب معرفی کنید. نکته کلیدی آنست که در معرفی پرسنال برند نه شکسته نفسی نمایید و نه اغراق. الزامیست خود را با تمام مهارت ها و توانایی هایتان معرفی کنید نه کمتر و نه بیشتر. برای معرفی پرسنال برند رو شهای مختلفی وجود دارد که می توان از یک یا همه آنها بهره گرفت.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =