کارآفرین باش نه همه کاره

برون سپاری یکی از بهترین روش ها برای کاهش ریسک انجام کار و رشد سریع کسب وکار است. خیلی از کارآفرین ها به دلیل داشتن افکار سنتی تمایلی به برون سپاری ندارند. از دید این افراد تمام کارهایی که می توان در حوزه شرکت یا کسب وکار انجام داد،باید در خود سازمان به آن ها زمان اختصاص داده شود.

اما اگر کمی نبوغ مالی خود را افزایش دهیم، متوجه می شویم که بعضی از هزینه ها مثل برون سپاری، گاهی اوقات می تواند به نتایج درخشانی در فروش منجر شود. فرض کنیم یک شرکت در زمینه تولید نرم افزار فعالیت می کند، این شرکت می تواند دستگاه ها و ماشین آلات لازم برای چاپ سی دی وی دی را خریداری کرده و هر بار خود اقدام به چاپ سی دی های لازم کند.

اما اگر صاحب کسب وکار و کارآفرین به این فکر کند که با برون سپاری می تواند تمرکز خود را بر افزایش کیفیت بگذارد، مسلما نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

اخیرا با شرکتی آشنا شده ام که در زمینه تولید نان های لواش فعالیت می کند. محصول تولیدی این شرکت از لحاظ کیفیت و طعم فوق العاده بوده و اختلاف بسیار زیادی با رقبای خود دارد. اما از آن جا که صاحب شرکت اعتقاد دارد که همه امور باید در محیط کارخانه و زیر نظر او صورت گیرد، سرعت رشدشان بسیار پایین است. گاهی اوقات کسب وکار شما ظرفیت ایجاد یک خط پخش قوی را ندارد.

اگرچه که همکاری با یک شرکت پخش باعث می شود تا حدود زیادی سود فروش کم شود و به جیب واسطه ها ریخته شود ولی به دلیل تبحری که این شرکت ها در این زمینه پیدا کرده اند می توان از ظرفیت آن ها استفاده کرده و بر روی افزایش تولید و فروش سرمایه گذاری کرد.

مطلب مرتبط:کارآفرینی یا کارمندی؟مسئله این است

اگر در ابتدای شروع کسب وکار هستید صادقانه می گویم که به دنبال همه کاره بودن نباشید،سعی کنید در بعضی امور مهارت خود را چنان بالا ببرید که دیگران توانایی رقابت با شما را نداشته باشند.

تماشای آنلاین ویدئوی کارآفرین باش نه همه کاره

 

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پنج =