به کدام تم شخصیت ها فعالیت بازاریابی توصیه میشود؟

به کدام تم شخصیت  ها فعالیت بازاریابـی توصیه میشود؟ – بازاریابی از آن قسم فعالیت هایی است که بازاریابی باید مهارت جذب افراد را به خود را به خوبی ایفا کند ؛ ما جذب افرادی میشویم که ویژگی هایی را داشته باشند که آرزو میکنیم ای کاش خودمان هم داشتیم. پس تصویری که شما از خودتان نشان میدهید تعیین میکند که دیگران چگونه به شما پاسخ بدهند. برخورد اول و اثری که باقی میگذارد بسیار مهم است.

پیش از آنکه از خانه بیرون بروید تصور کنید که جلوی یک جالباسی ایستاده اید که سه کلاه به آن آویزان است. هر کلاه رنگ خاصی دارد و منتظر است که شما آن را بر سر بگذارید.

این سه کلاه خیالی، سه شخصیت بازاریابان موفق را به یادتان آورده و کمکتان خواهند کرد تا افراد بسیار لایق را به سوی خود جذب کنید.

کلاه اول سرخ است:

سرخ نشانه ی اعتماد به نفس و موفقیت است. وقتی در میان جمعیت هستید، قرمز باشید و چنان رفتار کنید که گویی کلاه سرخ را به سر دارید. ولی حواستان باشد که کلاه سرخ میتواند بر شما چیره شود. میخواهید مردم به شما توجه نشان دهند و از طرفی دوست دارید که به گرمی با شما برخورد کنند. اینجاست که کلاه دوم را میخواهید.

کلاه دوم زرد است :

کلاه زرد، عطر محبت و شادی را منتشر میکند. زرد میگوید شما مردم را دوست دارید و توقع دارید آنها نیز شما را دوست داشته باشند. اینگونه از کار خود لذّت میبرید و کارتان برایتان مفرح است. شادمانی، همه گیر است. اگر خود را چنان نشان دهید که گویی کلاه زرد بر سر دارید، مردم به سمت شخصیت شما جذب میشوند. ولی هنوز کافی نیست. بسیاری در این حرفه به اوج نمیرسند زیرا کلاه سوم را نادیده میگیرند.

کلاه سوم آبی است:

کلاه آبی نشانه خصوصیات برترین راهبران است. کلاه آبی یعنی متانت و آرامش. به دنیا میگویید که شما زندگی متعادلی دارید. فراموش کردن کلاه آبی، علامتی به دنیا خواهد فرستاد با این مضمون که شما برای رسیدن به موفقیت خود، دارید بهای بسیار بسیار گزافی را میپردازید.
الکی شلوغ کردن، سریع رانندگی کردن یا تند تند حرف زدن، دیر رسیدن یا با عجله رسیدن به قرارها، تماس چشمی برقرار نکردن، عصبانی شدن در بحران های کوچک، شنونده ضعیفی بودن و فراموش کردن نام افراد، نشانه هایی از بر سر نگذاشتن کلاه آبی است. ما همگی میخواهیم موفق باشیم. ولی اگر بهای آن بسیار گزاف باشد، مردم پشیمان شده و از همینجا برمیگردند. وقتی فشار عصبی، فشار کاری و تنش از خود بروز بدهید، همکار احتمالی شما با خود می گوید «قربان شما ولی دست از سر من بردار. نمیخواهم وارد این حرفه بشوم ». آرام باشید، موارد غیرمنتظره را منظور کرده و همه حواستان به طرف مقابلتان باشد. وقتی دارید شلوغ و پلوق میکنید، نفس عمیقی کشیده و کلاه آبی خود را به یاد بیاورید. شما فقط یک فرصت درآمدزا را بازاریابی نمیکنید. بلکه دارید یک زندگی عالی را بازاریابی میکنید

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =