زندگینامه کرک کرکوریان

کرک کرکوریان ، بنیان گذار لاس وگاس و شیرغران

کرک کرکوریان که با ۹۱ سال سن و ثروتی معادل ۵ میلیارد دلار در رده نود و هشتم جدول میلیاردرهای جهان قرار دارد، یکی از نخبه هایی است که از شرق به آمریکا مهاجرت کرده است. کرکوریان در ششم ژوئن ۱۹۱۷ در خانواده ای ارمنی به دنیا آمد. او همه کاره شرکت MGM است. کرکوریان هم چنین مالک Tracinda Corporation است. این شرکت در « بورلی هیلز » واقع در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. کرکوریان یکی از مهم ترین افرادی است که به شکل و شمایل دادن به شهر لاس و گاس آمریکا شهرت دارد. کرکوریان یک  ارمنی تبار است و با این که خود متولد کالیفرنیاست، اما پدر و مادر کرک کرکوریان مهاجرین ارمنی به ایالات متحده بودند. کرکوریان جوان با تشویق های پدر و برادرش و تحت تعلیمات او تبدیل به یک بوکسور حرفه ای شد. اما در سال ۱۹۳۹ تصمیم گرفت پرواز کند. از این رو به مدرسه خلبانی رفت و در جنگ جهانی دوم در لباس خلبانی برای اولین بار پا به شهر لاس و گاس نهاد و زمان بسیاری را صرف قماربازی کرد تا این که در دهه ۱۹۵۰ تصمیم گرفت این عادت ناپسند را کنار بگذارد.
او در سال ۱۹۶۲ زمینی به مساحت ۸۰ اکرس در فلامینگو خریداری کرد که بعدها قصر سزار در این زمین ساخته شد. کرکوریان این زمین را به قیمت ۹۶۰ هزار دلار خریده بود در حالی که در سال ۱۹۶۸ توانست با فروش این زمین ۹ میلیون دلار به دست آورد. او هم چنان سال ۱۹۶۷ زمینی به مساحت ۸۲ اکرس در خیابان پارادایس لاس و گاس با قیمت ۵ میلیون دلار خریداری کرد که بعدها در آن هتل اینترنشنال ساخته شد که ۱۹۸۳ MGM را خریداری کرد که یک استودیوی معروف فیلم برداری است. او در عین حال هتل MGM Grand را هم تأسیس کرد. این هتل هم در نوع خود، هم چون هتل اینترنشنال، از بزرگترین هتل های دنیا بود.

روز یازدهم نوامبر ۱۹۸۰ هتل اصلی MGM Grand در آتش سوخت و در این حادثه ۸۵ نفر جان خود را از دست دادند. از این حادثه به عنوان بدترین و تلخ ترین حادثه در لاس و گاس یاد می شود، در حالی که با اعمال مدیریتی خوب این هتل بعد از هشت ماه توانست دوباره به فعالیت خود ادامه دهد.

در سال ۱۹۸۶ کرک کرکوریان این هتل را به همراه هتل رنو به قیمت ۵۹۴ میلیون دلار به Bally فروخت.
گفتنی است که MGM یا Metro Goldwyn Mayer یک شرکت رسانه ای بزرگ است که در زمینه تولیدات سینمایی و تلویزیونی فعالیت می کند. از جمله شرکت های فرعی MGM می توان به شرکت های United Artists corporation و Orion Pictures Corporation اشاره کرد. در سال ۱۹۶۹ کرکوریان جیمز تی آوبری را به سمت ریاست این شرکت منصوب کرد و به تدریج با فروش سیستم توزیع MGM خود را از فعالیت های روزانه این شرکت کنار کشید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =