Drop shipping چه نوع کسب و کاری است؟

Drop shipping چه نوع کسب و کاری است؟ – دراپ شیپینگ نسلی جدید از کسب و کار است که به برخی آن را دلالی تلقی میکنند. این نوع از کسب و کار به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده و توجه بسیاری از کارآفرینان را به خود جلب نموده است ؛ ساز و کار این کسب و کار بدین گونه است شما بر روی وبسایت خود کالا و اجناس سایر شرکت ها و تولیدکنندگان را به فروش میرسانید و پس از پرداخت وجه توسط مشتری وبسایت شما به شرکت مورد نظر سفارش میدهد تا محصول را برای مشتری بفرستد. در واقع شما و وبسایتتان نقش یک واسط بین شرکت و خریدار را ایفا میکنید. دراپ شیپینگ را میتوان نوعی تکنیک مدیریت زنجیره ی تامین کالا دانست که در آن خرده فروشان اجناس و محصولات را در انبار خود نگهداری نمیکنند در عوض سفارشات و جزییات مربوط به حمل و نقل را شرکت واگذار میکنند. یعنی در این کسب و کار مشتریان (برعکس توزیع مستقیم) کالای خود را مستقیم از تولیدکننده دریافت میکنند.

در این نوع کسب و کار صاحب وبسایت از اختلاف قیمت بین عمده فروشی و خرده فروشی سود نمیبرند بلکه در سودی توافقی از فروش سهیم میشوند.

برای قادر ساختن مشتریان به بررسی اقلامی مشابه آنچه که قصد خریدش را دارند ، یک خرده فروش دراپ شیپینگ ممکن است اقلامی تستی (یانمایشی) را در یک فروشگاه ملموس و واقعی در معرض بازدید قرار داده یا کاتالوگ هایی از محصولات را به صورت کتابچه یا به صورت انلاین تهیه کنند.

مزیت های کسب و کار Drop shipping :

  • راه اندازی آن بدون هزینه یا با هزینه کم قابل انجام است: برای راه اندازی این شغل شما نیاز به سرمایه میلیونی برای خرید کالا از عمده فروش ندارید ؛ تنها نیاز به مقداری سرمایه برای طراحی سایت ،پشتیبانی آن و تبلیغات نیاز است.
  • امکان فروش گروه وسیعی از کالاها و خدمات: وقتی نیاز نباشد که شما به طور عمده خرید کنید این امکان برایتان فراهم است که از برند ها و دسته های مختلف برای فروش استفاده کنید.
  • ریسک پایین : با توجه به اینکه راه اندازی این کسب و کار نیاز به سرمایه اولیه ندارد به نسبت ریسک آن نیز پایین می آید چون در صورت شکست سرمایه هنگفت اولیه ای نیست که بر باد برود.
  • راه اندازی این کار محدودیت مکانی و زمانی ندارد: در این کار تنها کافیست که به اینترنت دسترسی داشته باشید چون وظیفه جز وساطت به شما محول نشده ؛ انبارداری ، ارسال ، حمل و نقل و… همگی به عهده ی شرکت ارائه دهنده ی محصول است.
  • عدم نیاز به انبار و گردن گرفتن خسارت های ناشی از آن همچون خرابی و فساد ، هزینه های انبارداری و نگهداری و…
  • تمرکز بر موفقیت کار از طریق بازاریابی موثر و فروش بالا
  • عدم درگیری با مراحل مختلف فروش و داشتن زمان آزاد برای تمرکز بیشتر برای افزایش فروش

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =