۴ مرحله از هر فروش پرسود

۴ مرحله از یک فروش پرسود :

با مصرف کننده خود ارتباط برقرار کنید: هرچه ارتباط قوی تری بسازید، احتمال فروش پرسود شما در آن لحظه و همچنین احتمال فروش های مستمر بعدی بیشتر میشود. در تله ی  «یک سایز که به همه میخورد» نیفتید. هر مشتری ، منحصربه فرد است، با نیازها، علائق و امیال مختلف و شما میتوانید محصولی را به او بدهید که بیشترین فایده را برایش داشته باشد. هر فروش باید با گوش دادن، آغاز و پایان یابد. همه دوست دارند درباره ی خودشان حرف بزنند و مشتری شما با لذت، حرف هایی را به شما خواهد زد که برای مرحله دوم به آنها نیاز دارید.

به مشتری خود نشان دهید که محصولاتتان چطور زندگی آنها را بهتر خواهد کرد: در عصر لذت های سریع، اغلب ما به دنبال محصولاتی میگردیم که راه حل های ساده ای ارائه دهند. مثلا کمکمان کنند که پوستمان بهتر شده و کمی جوانتر به نظر برسیم، کمی جذابتر بشویم، احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشیم، وزنمان کم بشود، پول کمتری خرج کنیم، فشار عصبی کمتری داشته باشیم یا عادت های بدی مانند سیگار کشیدن را ترک کنیم. مشتری را گیج نکنید و چیزی بیشتر از حرف هایی که لازم است برای خرید بداند به او نگویید. مشکلات آنها را یافته و نشانشان دهید که محصولاتتان چگونه مشکلات آنها را حل میکنند.

فروش را به اتمام برسانید: وقتی به انتهای فروش پرسود خود رسیدید، با اطمینان حرکت کنید. افراد مردد را با نشان دادن ایمان خود به محصولاتتان، قانع کنید . مثلاً بگویید: «بعد از استفاده از این مکمل های خوراکی، سطح انرژی من از ۲ به ۱۰ رسید. این مکمل ها، تفاوت چشمگیری را در من ایجاد کرده اند ». «پوست شما نرمتر خواهد شد. خودم تفاوت را تقریباً بلافاصله احساس کرده ام و دوستانم هم آنها را متوجه شده اند. خیلی ها به من میگویند چقدر زیباتر شده ام.»
اعتماد خود به محصولاتتان را با روش فروش «بالا به پایین» تقویت کنید. بالا رفتن از یک شیب، سختتر از پایین آمدن از آن است. فروش هم همینطور است. این روش بدین شکل است: بهترین پیشنهاد، بهترین مدل یا بهترین برنامه خود را همان اول ارائه بدهید. وقتی به مشتری خود نشان میدهید که توان خرید بهترین ها را دارد، دارید او را تحسین میکنید. با این جمله شروع کنید «اگر بهترین (یا سریعترین) نتیجه را میخواهید، این پیشنهاد من است ».
از هم اگر علاقه نشان ندادند بگویید «بسیاری از مشتریان از این شروع کرده و بعداً از اینها مصرف نموده اند ».

پیگیری کنید تا مشتریتان را راضی نگه دارید: هرگز این واقعیت را فراموش نکنید که شما، مشتری دائمی میخواهید. مطمئن شوید که مشتری، از تصمیم خود راضی است، هر تصمیمی که گرفت فرقی نمیکند. همیشه قول بدهید که بعداً تماس گرفته و از آن ها خواهید پرسید که آیا از محصولات راضی هستند و یا آنها را از محصولات آینده باخبر خواهید کرد. خیلی راحتتر است که همان اول بگویید «حتما با شما تماس میگیرم تا ببینم از محصولاتتان راضی هستید» تا اینکه بعداً توضیح بدهید چرا تماس گرفته اید. اگر فروشی انجام ندادید بگویید «اگر از نظر شما اشکالی نداشته باشد با شما در تماس خواهم بود». اگر اجازه داشته باشید که تماس بگیرید، راحتتر و با اعتماد به نفس بیشتری تماس خواهید گرفت. دربارهی هر مشتری، یادداشت مختصری را برای خودتان بنویسید تا هر وقت با او تماس میگیرید مجبور نشوید به حافظه خود فشار بیاورید. «امروز چطورید؟» شروع خوبی برای گفتگو است.

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفت =