۶راهکار برای تصمیم گیری بهتر در کسب وکار

تصمیم گیری ، یکی از مهمترین فرآیند هایی است که در هر لحظه در زندگی شما وجود دارد.بعضی اوقات لازم است که تصمیمات کوچک،اما در پاره ای از اوقات باید تصمیمات بزرگ و سرنوشت ساز بگیرید.

هر شرایطی که اکنون در آن قرار دارید،نتیجه تصمیماتی است که در گذشته گرفته اید.اگر در وضعیت کسب و کارتان به درآمد مطلوب دست پیدا نکرده اید،اگر شرایط مالی شما هنوز به آن چیزی که مطلوب شما اشت نزدیک نشده است،تنها به دلیل انتخاب هایی است که در گذشته انجام داده اید.

هر چقدر شما بتوانید تصمیم‌های درست را در لحظه مناسب اتخاذ کنید،‌نتیجه آن را در دست آوردهایی که بعدها به دست خواهید آورد ملاحظه می کنید.

در این مقاله سعی شده است که به ۷ راهکار برای کمک به گرفتن تصمیم‌های مناسب تر اشاره شود.:

۱-از مشاوران استفاده کنید:
امروزه مشاوران مالی و کسب وکار، به دلیل اینکه با افرادی از حوزه های مختلف سر و کار دارند،می توانند کمک بسیار زیادی به شما در رشد مالی کنند.بطور مثال یک مشاور کسب وکار که به یک فروشگاه پوشاک مشاوره می دهد،می تواند از روش‌های بازاریابی آن فروشگاه در یک کسب وکار خانگی استفاده کند.
۲-از یک دفترچه تصمیم گیری استفاده کنید:
داشتن یک دفترچه مخصوص برای تصمیم گیری،کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.هر بار که قصد دارید یک انتخاب بزرگ در کسب وکارتان و یا امور مالی شخصی خود کنید،حتما با استفاده از یک دفترچه تمام گزینه های موجود را بنویسید و بعد بین آن ها انتخاب کنید.
۳-از بررسی نقاط ضعف و قوت استفاده کنید:
وقتی در تصمیم گیری با چند گزینه مواجه می شوید،مطمئن باشید که هر کدام از این گزینه ها،دارای نقطه ضعف و قوت است.به هر یک از این گزینه ها یک نمره بدهید و در نهایت گزینه ای که بالاترین نمره نقطه قوت و پائین ترین نقطه ضعف را کسب کرد،انتخاب کنید.
۴-نه عجله داشته باشید و نه صبر بیش از اندازه:
صبوری بودن،یکی از مشخصات بسیار بارز افراد موفق در کسب وکار این است که برای رسیدن به اهدافشان عجله نمی کنند،صبر می کنند تا درست در لحظه مناسب،خواسته های خود را به حقیقت برسانند،اما گاهی اوقات لازم است که ما به جای صبر و تعلل،سریع تصمیم بگیریم،در این لحظات هیچ صبری توصیه نمی شود.
۵-با فرض واقعیت های موجود تصمیم بگیرید:
خیلی از افراد،تصمیمات بزرگ خود را با توجه به اتفاقاتی که قرار است در آینده بیفتد،می گیرند.‌بطور مثال بسیار پیش آمده فردی که به او وعده داده شده،در ۶ماه آینده حقوق و دستمزدش افزایش پیدا می کند،با توجه به همین وعده خرید بسیار بزرگی انجام داده،و بسیار پیش می‌آید که شرایط ما در آینده چیزی نیست که انتظارش را داشته‌ایم.بنابراین بهتر است در هنگام تصمیم گیری به واقعیت های لحظه حال توجه شود.
۶-همیشه منطقی فکر نکنید:
برای گرفتن بعضی تصمیمات نیازی نیست که تمام چهارچوب ها را رعایت کنیم،گاهی ندایی از درون پیامی را به ما می‌رساند. بهتر است در پاره‌ای از اوقات به این ندا گوش کنیم و جلو برویم.
پیشنهاد میکنم حتما ویدئوی قانون پارکینسون ومدیریت پول را تماشا کنید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =