۱۰ نباید مسیر موفقیت

۱۰ نباید مسیر موفقیت: 

مسیر موفقیت – موفقیت برای هر کس معنای متفاوتی دارد مثل مفهوم زیبایی که ازنظر هر کس متفاوت است. مسئولیت تو درقبال خودت اینست که مشخص کنی موفقیت برای تو چه معنایی دارد و چگونه در زندگیت می توانی به آن برسی.

مسیر موفقیت – البته موانع زیادی در مسیر موفقیت وجود دارد که مزاحمت ایجاد می کنند ولی نگران نباش،خبر خوب اینست که در این جا تو را با این موانع آشنا می کنیم تا از آنها برحذر باشی، چرا که برای از بین بردن هر دشمنی باید شناخت خوبی از آن داشته باشیم.

۱٫ بهانه تراشی

سرزنش کردن دیگران را برای اینکه به جایی که می خواستی نرسیده ای؛تمام کن. مسئولیت اشتباه های خود را پذیرا باش. ما خودمان انتخاب می کنیم و خودمان اشتباه می کنیم. توجیه کردن انتخاب ضعیف و غلط خود را تمام کن و عدم موفقیت را به چیزهای خارج از کنترل ارتباط نده..وقتی که در مسیر اشتباه  هستی یا در حال شکست خوردن هستی ، برگرد، با حالتی غیر متعصب قضاوت کن و ببین چگونه این بار می توانی بهتر عمل کنی. وقتت را با بهانه تراشی برای عدم موفقیت، هدر نده.

۲٫تمر کز روی امور منفی

بله، درسته، در زندگی شرایط ناخوشایندی هم وجود دارد که روی آنها هیچ کنترلی نداریم ولی به یاد داشته باش تجربه های مثبت فراوانی هم در زندگیت وجود داشته است. من حاضرم شرط ببندم مثبت های زندگیت بیشتر از منفی هایش هست،به شرطی که بخواهی چشم هات را به روی آنها باز کنی . تو توانایی این رو داری که با دیدگاه مثبت زندگی کنی. اگر می خواهی به موفقیت برسی،روی موهبت های زندگیت تمرکز کن.

مسیر موفقیت -نباید امور ناخوشایند را نادیده بگیری،ولی نباید بیشتر تمرکز و توجه خودت را روی آنها بگذاری.همچنین با این کار (تمرکز روی امور منفی) این گونه عادت می کنی که هیچ گاه از زندگیت احساس رضایت نداری و حتی اگر به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کنی احساس رضایت نداری چون همیشه ذهن تو بیشتر به امور منفی توجه کرده است.

۳.ترس از شکست

حتی اگر هم در حال شکست خوردن هستی نباید بترسی، باید آنها را با آغوش باز بپذیری، باید از شکست خود درس بگیری و از این طریق راه بهبود و پیشرفت را پیدا کنی.

به یاد داشته باش آدم ها یا پیروز می شوند یا تجربه پیدا می کنند، این گونه است که ترس از شکست بی معنی می شود چون شکست همان کسب تجربه است.

شکست را یک فرصت برای رشد و یادگیری خود تلقی کن.

۴.دنبال راه های ساده بودن

راه های ساده، راه موفقیت نیستند. باید خودت را به چالش بکشی، محدودیت هایت را در هم بشکنی. هدف، رسیدن به بالاترین پتانسیل فردی و مرتب فراتر رفتن از آن است. این یعنی موفقیت.

۵٫ضربه وارد کردن به خود

ما هیچ گاه به جسم خود ضربه وارد نمی کنیم، پس چرا به احساس و ذهن خود وارد کنیم؟؟؟

باید یاد بگیری چگونه با افکار و احساسات برخورد کنی،تا به موفقیت برسی.همه ما ممکن است ناراحت شویم ولی نباید اتفاقات ناراحت کننده را دائما مرور کنیم و این گونه به خود ضربه بزنیم. به این ترتیب، انرژی و وقت زیادی از ما هدر می رود که این وقت و انرژی می تواند صرف پیشرفت در جهت اهدافمان شود.

۶٫قدر نشناسی و ناشکری

بهترین راه برای اینکه رضایت بیشتری از زندگی مان داشته باشیم،قدر شناس بودن است. اگر برای زندگیت شکرگزار باشی،رسیدن به ثروت و اهداف برایت ساده تر خواهد بود. منظورم فقط ثروت مادی نیست چراکه ثروت  شامل همه امور ارزشمند زندگی می شود. این دیدگاه (شکرگزاری) یک جهت نما برای زندگی ماست و در تصمیم گیری هایمان در جهت موفقیت ما را راهنمایی می کند.

۷٫تمرکز انحصاری روی نیازها

ازطریق تمرکز صرف روی خودمان نمی توانیم به موفقیت دست یابیم. ما نمی توانیم ثروتمند شویم اگر منافع دیگران را در نظر نگیریم و خودخواهانه رفتار کنیم. و قطعا با این روش آدم خوشحالی نخواهیم بود. بهترین روش موفقیت در زندگی این است که به دیگران هم کمک کنیم، موفق باشند.

۸٫پریشان بودن

نوشتن کتاب، رسیدن به وضعیت ایده آل کسب و کار، سفر دور دنیا و … همه به ذهن ما خطور می کنند، حواست باشد در شناسایی رویاهای خود دچار پریشانی و گیجی نشوی. در انجام کارها نیز مراقب باش و به فعالیت هایت نظم بده؛این امر در زندگی روزمره بسیار امکان پذیر است. چک کردن تلگرام، اینستاگرام، ایمیل و …به یک فعالیت روزمره تبدیل شده اما مراقب باش تکنولوژی های امروزی مانع اتمام فعالیتی که قرار بوده امروز انجام آن به پایان برسد، نشوند.

موفقیت، فعالیت در جهت اهدافمان است، نگذار این تکنولوژی ها تو را از فعالیت ها و اهدافت باز دارد ..

۹٫زندگی کردن بدون هدف

این مسئولیت توست که اهداف زندگی خودت را معین کنی. موفقیت یعنی هر روز در جهت تحقق اهدافت قدمی برداری، خواه اهداف بزرگ، خواه اهداف کوچک. مهم این است که سعی کنی در انجام هر کار بهترین خودت باشی.

۱۰٫تسلیم شدن

وقتی با یک مانع پیش بینی نشده مواجه می شوی، چگونه واکنش نشان می دهی؟؟؟ تسلیم می شوی یا ادامه می دهی؟؟؟ افراد موفق هرگز تسلیم نمی شوند.آنها برای رسیدن به مقصود نهایی خود را متعهد می کنند. آنها اجازه نمی دهند این مانع جلوی تلاش آنها سد شود.یعنی با وجود شکست ها و ناخوشایندی ها همچنان ادامه می دهند.

در آخر اینکه، موفقیت عرصه های مختلفی را در بر میگیرد. بسته به این که الان در چه جایگاهی هستیم سطوح مختلفی از موفقیت وجود دارد و همچنین موفقیت در هر عرصه ای،رموز و کلیدهای خود را دارد.ستون پایه ای در هر موفقیتی این است که می خواهیم بهترین خودمان باشیم.این ۱۰ نباید گفته شده برای هر موفقیتی کارساز است و توجه و اجرای آنها ضروری و لازم است.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =