۵ مرحله رسیدن به اطمینان در شرایط تغییر و عدم اطمینان

اطمینان

اطمینان – تغییر همواره بخشی از زندگی ماست. گاهی مثبت است و گاهی منفی. همیشه هر تغییری با عدم اطمینان همراه است. در مواجهه با تغییرات ۲ راه داریم:

  1. سوار موج تغییر بشیم و تغییرات ما رو هدایت کنه
  2. بر شرایط مسلط بشیم و کنترل رو بدست بگیریم.

راز اداره کردن تغییرات در تمرکز روی پیشرفت است. اگه بتونیم تو این شرایط پیشرفت کنیم، احساس بسیار خوبی خواهیم داشت. ممکنه فکر کنید که گفتنش راحت و عمل کردن به آن بسیار سخت است امّا خبر خوب این است که با طی کردن مراحل زیر میتوانید در شرایط هرج و مرج تغییر، احساس اطمینان کسب کنید و شروع به ایجاد چیزی جدید و یا حتی بهتر نمایید.

مرحله ۱ : یک رویا برای خود بسازید

یک رویا از ان چه واقعا میخواهید بسازید ، یک رویا از شغل مورد نظرتان یا شرایط زندگی در شهر یا مکان جدید، رابطه رویایی مورد نظرتان و …

این رویا باید شما را هیجان زده کند. باید شما را وادار به حرکت کند . باید چیزی باشد که بیشتر از هر چیز دیگه بخواهید به آن برسید و احساسات شما را به شدت فعال کند . در رویای این هدف باشید و ببینید که چه احساسی در شما ایجاد میکند و چگونه به شما انگیزه میدهد.

مرحله ۲: تصمیم بگیرید و یک راه حل انتخاب کنید

وقت آن رسیده که بگویید قرار نیست من بنشینم و امیدوار باشم که همه چیز خو به خود درست شوند . من میخواهم کنترل شرایط را به دست بگیرم. راه حلی پیدا کنید که در این شرایط کارساز باشد و از نظر ذهنی شما را در مسیر رویایی که در مرحله قبل ساختید، قرار دهد.

مرحله ۳: دلایل خود را پیدا کنید

شما در این مرحله رویای خود را دارید و حالا باید دلایل خودتان را پیدا کنید. دلایل شما برای تمایل رسیدن به این هدف. این موضوع یکی از مهم ترین مولفه های پیشرفت هست چراکه بدون این دلایل، انگیزه خود را از دست میدهید . شما در این مسیر با چالش ها و موانع بسیاری روبرو خواهید شد و این دلایل هستند که باعث حرکت رو به جلوی شما میشوند. وقتی استرس و فشار به شما وارد میشود ، این دلایل باعث میشود به این احساسات غلبه کنید و ترس و احساسات منفی به خود راه ندهید.

دلایل میتوانند هم در قالب مثبت و هم در قالب منفی بیان شوند:

اگه این کار رو انجام بدم، … چیزیه که در زندگی بهش میرسم.

اگه این کار رو انجام ندم، … ضرریه که متحمل میشم.

به یاد داشته باشید اگه در مسیرتان ناامید شوید یا گم شوید ، این دلایل به کمک شما خواهند آمد  .

مرحله ۴: این ها رو جزیی از فعالیت روزمره تان قرار دهید

به گذشته فکر کنید . به چیزی که بیشتر از هر چیز دیگه خواهانش بوده اید و عطش شدیدی نسبت به آن داشتید ، از نظر احساسی به آن احتیاج داشتید . به روزهایی فکر کنید که درست متوجه نشدید که چگونه اتفاق افتاد ولی دقیقا همان شرایطی که دنبالش بودید، جذب کردید.

در مغز ما بخشی به نام RAS  وجود داره ” سیستم فعال سازی شبکه ای” این بخش مغز مشخص میکند در جهان به چه چیز توجه میکنیم. وقتی یک هدف تنظیم میکنید ، به طور شدید اون رو شفاف سازی کنید و دلایلی به اندازه کافی قوی پشت تمایلتان داشته باشید و بدین ترتیب سیستم فعال سازی شبکه ای مغزتان رو فعال کنید.

به دنبال این، مغز بسیار بسیار نکته بین شده و به هر چیزی که در این دنیا میتواند شما را به سوی هدفتان جلو و جلوتر ببرد، توجه میکند . هر روز روی این فعالیت کلیدی تمرکز کنید و هر آنچه که در زندگیتان اتفاق می افتد یادداشت کنید . فرصت های پیش امده، شما رو شگفت زده خواهد کرد.

مرحله ۵: اگه میخواهید که تغییری واقعی در زندگی خود ایجاد کنید، باید استاندارد هایتان را بالا ببرید.

اگه میخواهید که یک زندگی جدید برای خودتان خلق کنید، باید استانداردهایتان را ارتقا دهید. باید اجازه دهید که از افکار محدودکننده خلاص شوید. پیشرفت را برای خود یک “باید” قرار دهید .

این قضیه نیاز به تمرین دارد و چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. هر چه بیشتر به این افکار و رفتارها عادت کنید، مغز شما در یافتن راه هایی که شما را به رویای تان می رساند، قویتر میشود.

خلق زندگی رویایی ای که میخواهید اتفاقی یک شبه نیست. باید رویا داشته باشید، ان را برای خود مقرر کنید با تمام احساس خود ان رو ببینید و لمس کنید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =