آنچه لازم است در مورد دارایی ، بدهی و تخصیص بدانید

دارایی بدهی تخصیص – ثروتمند شدن مانند بازی مونوکولی است ،کسی که بیشترین دارایی ها را جمع کند برنده میشود (نویل ویتاکر)

برای ثروتمند شدن ،  دارایی بدهی تخصیص سه مفاهیمی هستند که حتما باید بدانید.

در ابتدا باید یک تعریف دقیق از دارایی داشته باشیم ؛ دارایی چیست؟ در واقع دارایی هر آن چیزی که برای شما پول در می آورد ، و یک تعریف مفصل تر که از یک فرهنگ لغت مالی اقتباس شده دارایی منبعی است ارزش اقتصادی داشته و فرد سازمانده بود یا کشور صاحب آن بوده یا آن را تحت کنترل خود درد با این شرط که منافعی در آینده ایجاد کند . تقریبا بیشتر افراد تعریف درستی از دارای های خود ندارند . اگر داشته های شما سه خصوصیت زیر را دارند جزو دارایی های شما هستند:

  • دارایی یک ارزش است
  • مالک آن هستید یا آن را کنترل میکنید
  • در آینده برای شما ارزش بیشتری ایجاد میکند ( پول بیشتری در می آورد و شما سود بیشتری میکنید)

در مقابل دارایی بدهی قرار دارد ، بدهی یکی از بزرگترین سد ها در مقابل ثروتمند شدن معرفی شده . حال بهتر است بدهی را دقیق تر بشناسیم. بدهی در فرهنگ لغت : پول ها ، دیون یا تعهدات مالی است که به دیگران بدهکاریم. آنچه که واضح است بدهی فقط باعث عقب افتادگی و دور شدنتان از مسیر موفقیت و ثروت میشود.

همیشه در خاطر داشته باشید که اول پول در بیاوردید و بعد برای خود بدهی درست کنید . این تفکر که با بدهی پول سازی کنید چندان صحیح نیست ، چراکه به برنامه ریزی دقیق و حساب شده دارد.

گاهی به اشتباه بدهی های خود را جزو دارایی هایمان به حساب می آوریم مثلا : یک ویلای شیک اجاره ای ، ماشین شیک و گران قیمت ، لباس های گران و مارک دار ، یک لیموزین خصوصی اجاره ای با راننده ، لوازم منزل لوکس و پرهزینه و…

همه اقلام نام برده هیچ ارزش افزوده ای ایجاد نمیکنند ولی هزینه زیادی بابتشان پرداخت میشود ، به صرف گران بودنشان برخی فکر میکنند جزو دارایی هایشان حساب میشود ولی اشتباه میکنند. افرادی که دنبال کسب درآمد هستند دو دسته اند : پول داران و پول خواهان.

پول داران افرادی هستند که تمام فکر و ذکرشان به دنبال جذب دارایی است ولی پول خواهان کسانی هستند که فکر میکنند ثروتمند هستند اما در حقیقت به جای دارای برای خود بدهی (یا کالاهای مصرفی بی ارزش) جمع میکنند. بزرگترین ثروت پولداران که به صورت راز نهفته است شما و وقتتان است . بله ، ثروت عظیم پولداران هیچ منشایی جز کار شما و وقت شما ندارد! (پیشنهاد میکنم مقاله ی معجزه ی OPM و OPT را مطالعه بفرمایید)

بهتر است در اولین فرصت خرید دارایی را شروع کنید. حتما بعد از خواندن این مقاله تعریف صحیح تری نسبت دارایی پیدا کردید . میتوانید با خرید سهام شروع کنید. یا میتوانید زمین یا خانه ای را بخرید بدون اینکه از پول خودتان استفاده کنید. حتما میپرسید چگونه ؟ دو راه زیر را به شما پیشنهاد میکنیم :

  • شریکی پیدا کنید که حاضر شود به شما پول قرض بدهد و یا اجازه بدهد از اعتبار بانکی او استفاده کنید.
  • فروشنده ای پیدا کنید که حاضر است خانه یا زمین را بدون پیش قسط و با شرایط خوب در اختیارتان بگذارد

میتوانید کسب و کار یا شراکتی را بدون استفاده از پول خودتان راه اندازی کنید .( همان عبارت معروف پول از ما کار از شما )

شرکت ها و اشخاص زیادی هستند که  حاضرند پول لازم راه اندازی کسب و کاری را در اختیارتان بگذارند و در عوض در سود حاصل  با شما شریک شوند.

وقتی که تصمیم بر قدم گذاشتن در راه کسب و کار پولساز را گرفته اید لازم است انواع دارایی های اصلی را بشناسید :

  • سهام و اوراق مشارکت
  • مستغلات
  • هر نوع کسب و کار یا تجارت

به خودتان اعتماد کنید . به فرصت ها و امکانات پاسخ مثبت دهید . از افراد موفق در این زمینه راهنمایی و کمک بخواهید . اگر دسترسی نداشتید حتما مطالعه و تحقیق را جایگزین کنید. سعی کنید قدم اول را محکم و درست بردارید.

حال که تصمیمتان برای جمع آوری دارایی قطعی است این دو واژه ی مهم را از یاد نبرید : دارایی و تخصیص

خود را جای یکی از افراد از دسته ی پول خواهان بگذارید ، این متن را به عنوان یک کار آموز خوانده اید و قصد در تغییر رویه دارید. اولین حرکتتان باید کسب یک دارایی با روش هایی که گفته شد باشد . حال لازم است با مفهوم جدیدی به نام تخصیص آشنا شویم .

تخصیص ؛ این واژه میگوید که دارایی ها را چگونه تخصیص دهیم . مثلا اگر ۱۰ تخم مرغ و سه نوع سبد با شرایط متفاوت دارید ، در هر کدام چند تخم مرغ قرار دهید و بنا به چه قوانینی این کار را انجام دهید . آنچه که بدیهی است اگر دارایی های خود را در یک جا (سبد) سرمایه گذاری کنید با ورشکستگی آن شماهم ورشکسته شده اید. همچنین سرمایه گذاری در جاهای ناشناخته و پر ریسک هم اشتباه است. دارایی یا سرمایه خود را پخش کنید ولی تمام جوانب را در نظر بگیرید.

حالا شما برای یک سرمایه گذاری پر سود مفاهیم لازم (دارایی بدهی تخصیص) را به خوبی درک کرده اید. امیدوارم قدم اول را هدفمند و محکم بردارید.

دارایی بدهی تخصیص

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهار =