اهمیت “برنامه ریزی مالی” در سرمایه گذاری پرسود

برنامه ریزی مالی برای سرمایه گذار، همانند نقشه ی راه برای یک مسافر است. با این کار، شما بر روی دستیابی به اهداف مالی، متمرکز شده و در عین حال، گرفتار تصمیم گیری های احساسی که تأثیر منفی بر سرمایه گذاری شما میگذارد، نخواهید شد.  برنامه ی سرمایه گذاری، اهداف شما از سرمایه گذاری و راهکار های دستیابی به این هداف را مشخص میکند. برنامه ی سرمایه گذاری باید با برنامه مالی شما همسو باشد.

اگرچه شما میتوانید به تنهایی برنامه ی مالی خود را تهیه کنید، ولی اگر احساس میکنید به کمک دیگران نیاز دارید، میتوانید با یک متخصص برنامه ریزی مالی مشورت کنید. متخصص برنامه ریزی مالی میتواند به شما در تعیین اهداف و راهبرد های مالی برای دستیابی به اهداف تعیین شده، کمک کند. متخصص مالی همچنین میتواند گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری و پس انداز را به شما پیشنهاد کند. به خاطر داشته باشید که هیچ متخصص برنامه ریزی مالی نباید شما را وادار به یک سرمایه گذاری خاص کند، بلکه باید به تصمیمات شما احترام بگذارد و توجه داشته باشد که در نهایت، این شما هستید که اختیار پول و دارایی خود را دارید. همیشه به متخصصان مالی مورد تأیید و مطمئن مراجعه کنید.

هفت گام برای تدوین برنامه ی سرمایه گذاری :

گام اول: اهداف خود را از سرمایه گذاری مشخص کنید.
گام دوم: میزان ریسک پذیری و بازده مورد انتظار خود از سرمایه گذاری را مشخص کنید.
گام سوم: فرصت های مختلف سرمایه گذاری موجود را بررسی کنید.
گام چهارم: ترکیبی از فرصت های سرمایه گذاری مناسب را (براساس میزان ریسک و بازده مورد انتظارتان) انتخاب کنید.
گام پنجم: برای مواردی که روند تحقق اهداف کوتاه مدت مالی شما مختل شده و یا سرمایه گذاری های شما روند مطلوبی ندارد، برنامه مشخصی داشته باشید.
گام ششم: سرمایه گذاری هایتان را از نزدیک، کنترل و مدیریت کنید.
گام هفتم: درصورت نیاز، در سرمایه گذاری های خود بازنگری کنید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =