• ورود کاربران
 • عضویت
 • آمانسیواورتگا

  آمانسیواورتگا

  برای آشنایی با ایده های ثروتمندان جهان به سایت ثروت سازان مراجعه کنید

  آمانسیواورتگا، موسس غول پوشاک جهان zara

  شاید شما هم تا به حال  صاحب یکی از کفش و لباس ها با مارک Zara باشید شرکت Zara   صاحب سومین نمایشگاه زنجیره ای کفش و لباس است تأسیس کننده آن پیژامه دوز سابق به نام باربر که دارای یک مغازه لباس فروشی  با نام آمانسیواورتگای اسپانیایی می باشد.

  شاید این هم عجیب باشد که در دنیای مد، کفش و لباس پس از ایتالیا و فرانسه ، سومین عرضه کننده کفش و لباس جهان

  یک اسپانیایی می باشد.

  هم اکنون آمانسیو اورتگا، در هفتمین دهه زندگی خود توانسته توسط Zara به ثروتی بیش از 24 میلیارد دلار دست یابد و او در رده بیست و دوم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. او در 28 مارس 1936 به دنیا آمد.او تأسیس کننده و رئیس INDITEX GROUP است.

  شرکت INDITEX GROUP یک شرکت برزگ اسپانیایی است که از بزرگترین گروه های مد و طراحی در دنیا تشکیل یافته و این شرکت نیز 100 شرکت دیگر را تحت نظارت خود قرار داده است که همه آنها در زمینه طراحی لباس و تولید پوشاک و عرضه انواع پوشاک فعالیت می کنند. این شرکت دو هزار فروشگاه فعال در سراسر جهان دارد و تولیداتی با مارک های MASSIOM,ZARA STRADIV ARIUA, OYSHO, PULL BEAR, ZARA HOME, BESHKA DUTTI را به مشتریان خود عرضه می کند. تمام طراحی، دوخت، تولید و عرضه لباسهای INDITEX توسط این شرکت صورت می گیرد.

  ممکن است یکی از دلایل این که ZARA سومین تولید کننده پوشاک است نوآوری به موقع آن باشد.هر هفته فروشگاه های ZARA دو محصول جدید به بازار ارائه می دهند. اولین فروشگاه ZARA در سال 1975 در شهر لاکورونا واقع در اسپانیا تأسیس شد. هم اکنون دفتر مرکزی ZARA در این شهر واقع شده.

  امروز ZARA در اکثر شهرهای مشهور جهان شعبه دارد برای مثال فروشگاه های ZARA را می توان در خیابان پنجم نیویورک یا خیابان معروف شانزه لیزه پاریس ، خیابان ریجنت استریت لندن و یا مرکز خرید شیوبای توکیو مشاهده کرد. هم اکنون ثروتمندترین مرد اسپانیا آمانسیو به همراه همسر دوم خود در شهر ACORONA که سالها پیش در سن 14 سالگی در آنجا یک مغازه لباس فروشی به نام باربر داشت زندگی می کند.

  آمانسیو حتی نتوانست که دوره دبیرستان خود را به پایان برساند و در سال 1963 شرکت CONFECCIONES COA که در زمینه لباس خانگی فعالیت می کرد تأسیس کند و بعد از کسب تجربه در این شرکت توانست در سال 1975اولین فروشگاه خود را که بعدها با نام ZARA شهرت یافت تأسیس کند. او بزرگترین سهام دار INDITEX GROUP می باشد. او با وجود این که ثروتمندترین مرد اسپانیاست اما علاقه چندانی برای مطرح شدن در رسانه ندارد و بنابراین عکس های بسیار کمی از او در رسانه به چشم می خورد و همچنین او برخلاف اروپاییان از زدن کراوات خودداری می نماید و بیشتر اوقات شلواری به رنگ آبی با جنس جین به تن دارد. بیشتر مایل است که غیر رسمی لباس بپوشد.

  او مانند بسیاری از صاحبان صنایع  حضور فعالانه در مدیریت و تمام مراحل طراحی جهت تولید لباس دارد. در حوالی سال 2000 برای این که شرکت را تبلیغ کند وارد شدن به بازار بورس را آغاز کرد و برای مدتی کوتاه خود را در معرض دید رسانه های گروهی قرار داد اما همم چون دفعات پیش از مصاحبه سر باز زد. هنوز دلیل این کار آمانسیو معلوم نیست همین دلیلی شد تا شکی مردم را فرا گیرد و همین باعث چاپ کتابی درباره او به نام Amancio Ortega: Decero A ZARA شد.

  پدر او یک کارمند شبکه ریلی بود و آمانسیو به دست آوردن ثروتش را مدیون همسر اولش « روزالیا میرا » می باشد.

  آمانسیو اعلام نموده که در سال 2009 مهمترین سرمایه گذاری خود را در زمینه املاک تجاری که دچار بحران مالی شده است انجام خواهد داد. او تصمیم گرفته که برای سال جدید میلادی 2009 تشکیلات خرید و فروش دفاتر تجاری راه بیندازد. هم اکنون او صاحب گروه سرمایه گذاری ITX.MC است و برند فشن ZARA بیشتر از قبل به شهرتش افزوده است.

  سرمایه گذاری در بازار املاکی که ارزش آنها کمتر از 50 میلیون یورو باشد. یکی از مهم ترین استراتژی های جدید آمانسیو محسوب می شود. به اعتقاد وی اوایل سال 2011 زمان طلایی برای بهره گیری از سرمایه گذاری های وی در سال 2009 میلادی است

  برای دستیابی به موفقیت  در  شغل خود به سایت ثروت سازان مراجعه کنید

  نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

  captcha Refresh
  captcha Refresh

  به اشتراک بگذارید

  عضویت در خبرنامه

  باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها مطلع شوید.


  ایمیل خود را وارد نمائید