• ورود کاربران
 • عضویت
 • تغییر پذیر باشید

  تغییر پذیر باشید

  تغییر پذیر باشید

  بزرگی می گوید: اگر کاری را انجام بدهید که همیشه انجام داده اید، همان نتیجه ای را دریافت خواهید کرد، که همیشه دریافت کرده اید. چه پیام پرمحتوایی! بعضی وقت ها برای دستیابی به نتایج مثبت، الزاما باید  تغییراتی را در روش کارتان بدهید. دنیا با تغییر در شرایط خود بطور ناگهانی به شما پاداش نخواهد داد، بلکه شما باید روش برخورد با برخی فراز و نشیب های زندگی را تغییر دهید.

  افراد بی شماری هستند که حتی هنگامیکه تلاش آنها به نتیجه نمی رسد، اصلا تمایلی به تغییر روش ندارند. مردم از تغییر می ترسندف بعضی اوقات با بیان سخنانی نظیر: من همیشه همینطور بوده ام یا من آنگونه نیستم یا من همیشه آن را جور دیگر انجام داده ام برای محدودیت های خود استدلال می آورند ولی اگر چیزی بر وفق مراد نیست، بیان چنین اظهاراتی مناسب و مفید نخواهد بود. مهم این است که بخاطر بسپارید که اگر کاری را انجام بدهید که همیشه انجام داده اید، نتیجه ای را خواهید گرفت که همیشه گرفته اید.

  شاید اعتقاد به دریافت کمک از دوستان و فامیل نداشته باشید و حتی شاید به این امر افتخار کنید. با این حال شاید اوقاتی باشد که برای دستیابی به موفقیت فقط نیاز به درخواست کمک داشته باشید، اگر یکدنده باشید و اصرار داشته باشید که آن کار را نمی توانم انجام دهم، شاید فرصت خوبی را از دست بدهید. نمونه های بی شمار دیگری از این امر هست که چگونه عدم تمایل به امتحان کردن چیزی جدید یا عدم تمایل به انجام کاری به گونه ای متفاوت مانع موفقیت شما می شود. از لجاجت های خود صورتی بردارید. آیا عرصه هایی در زندگی شما هست که بخواهید کارهایتان را فقط به این دلیل که آن ها را به گونه ای خاص انجام داده اید، ادامه دهید؟

  بی تردید عبارت: ذهن باز داشته باشید، عبارتی است که بیش از حد استفاده شده است. با این حال تعداد نسبتا کمی از ما ذهن خود را باز نگه می داریم و در واقع در همان راه های قدیمی و پوسیده گیر کرده ایم، اگر ترستان را دور کنید و شهامت تغییر پذیری را داشته باشید بعد از این مجبور نیستید به نتیجه ای که تا بحال می گرفتید محدود باشید. 

   

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

  • عدم وابستگی را بیاموزید
   عدم وابستگی را بیاموزید

    عدم وابستگی را بیاموزید:
   بسیاری از ما نا آگاهانه، عدم وابستگی را با بی توجهی اشتباه می گیریم. در حقیقت، این دو امر کاملا با هم فرق دارند. بی توجهی یعنی علاقه نداشتن: برایم اصلا نه مهم است و نه مطرح است. از طرف دیگر، عدم وابستگی یعنی: من تا حد امکان همه چیز را انجام می دهم، شانس را به سود خود می گردانم، تلاش خواهم کرد و متمرکز می شوم. من نهایت سعی خود را می کنم که موفق شوم. ولی، اگر موفق نشوم، آن هم مانعی ندارد.
   وابسته بودن به نتیجه کار و چسبیدن به آن، انرژی بسیار زیادی را از ما می گیرد. این انرژی نه تنها موقع فعالیت بلکه اکثرا پس از اتمام فعالیت، بعد از شکست خوردن یا بعد از مایوس شدن از کسی یا بعد از آن که نسبت به شما بی عدالتی شده باشد، انرژی بسیار زیادی از شما می گیرد.
   عدم وابستگی آزادی احساس را می آفریند، یعنی محکم گرفتن اما سبک رها کردن، به این منظور  تلاش سخت، توجه واقعی، اما در عین حال آمادگی کامل برای پذیرش هرنوع نتیجه ای را داشته باشیم. وابستگی ترس را سر راهتان می آفریند: اگر بازنده بشوم، چه؟ اگر این معامله انجام نشود، چه؟ اگر مرا نپذیرفتید، چه؟ اگر، اگر، اگر...، اعتقادتان  این است که همه چیز باید دقیقا مطابق خواستتان انجام گیرد بدون کمترین نقص، که این مسئله موجب فشار های شدیدی می شود. فکر موفقیت همه چیز را از نظر شما محو کرده است.
   از سوی دیگر عدم وابستگی، مانند جادوئی است. شما را آزاد می گذارد که از تلاش خود و از جریان کار خود لذت ببرید. با فراهم کردم اعتماد به نفس لازم، به شما کمک می کند که دست به هر کاری که می زنید موفق شوید. فشارها را از شما دور می کند. شما برنده هستید، حالا نتیجه هرچه که می خواهد باشد. عمل عدم نگرانی به شما کمک می کند که مانع راه خود نباشید. شما قلبا می دانید که حتی اگر کارها به نتیجه مطلوب نرسند همه چیز درست خواهد شد. شما سلامت خواهید بود و از این تجربه می آموزید. دفعه بعد بهتر از پس آن بر می آیید. این روحیه پذیرا بودن به شما کمک می کند که به جای آن که خود را فراموش کنید و در افسردگی بی حرکت بمانید یا افسوس بخورید، وارد مرحله بعدی راهتان شوید. شما فقط در کمال اعتماد و شادمانی پیشرفت می کنید.  

  • برنارد آرنو
   برنارد آرنو

   موسس Louis Vuitton

  • سپاسگزاری کنید
   سپاسگزاری کنید

   سپاسگزاری خود را به دیگران ابراز دارید

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

  • بسته آموزشی شبی با میلیونرها
   بسته آموزشی شبی با میلیونرها

   ویژه افرادی که از همین امروز می خواهند یک میلیونر خود ساخته شوند اما تصور می کنند سرمایه و قدرتی برای شروع ندارند.
    

  • کتاب زن باهوش
   کتاب زن باهوش

   آموزه های کتاب زن باهوش زندگی هر زنی را متحول و دگرگون می کند و مطالعه  این کتاب، به طور حتم برای هر زنی از خوردن و آشامیدن واجب تر است.

  نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

  captcha Refresh
  captcha Refresh

  به اشتراک بگذارید

  عضویت در خبرنامه

  باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها مطلع شوید.


  ایمیل خود را وارد نمائید