• ورود کاربران
 • عضویت
 • زندگینامه کرک کرکوریان

  زندگینامه کرک کرکوریان

  برای آشنایی با زندگینامه ثروتمندان جهان به سایت ثروت سازان مراجعه کنید

  کرک کرکوریان، بنیان گذار لاس وگاس و شیرغران 

  کرک کرکوریان که با 91 سال سن و ثروتی معادل 5 میلیارد دلار در رده نود و هشتم جدول میلیاردرهای جهان قرار دارد، یکی از نخبه هایی است که از شرق به آمریکا مهاجرت کرده است. کرکوریان در ششم ژوئن 1917 در خانواده ای ارمنی به دنیا آمد. او همه کاره شرکت MGM است. کرکوریان هم چنین مالک Tracinda Corporation است. این شرکت در « بورلی هیلز » واقع در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. کرکوریان یکی از مهم ترین افرادی است که به شکل و شمایل دادن به شهر لاس و گاس آمریکا شهرت دارد. کرکوریان یک  ارمنی تبار است و با این که خود متولد کالیفرنیاست، اما پدر و مادرش مهاجرین ارمنی به ایالات متحده بودند. کرکوریان جوان با تشویق های پدر و برادرش و تحت تعلیمات او تبدیل به یک بوکسور حرفه ای شد. اما در سال 1939 تصمیم گرفت پرواز کند. از این رو به مدرسه خلبانی رفت و در جنگ جهانی دوم در لباس خلبانی برای اولین بار پا به شهر لاس و گاس نهاد و زمان بسیاری را صرف قماربازی کرد تا این که در دهه 1950 تصمیم گرفت این عادت ناپسند را کنار بگذارد. 


  او در سال 1962 زمینی به مساحت 80 اکرس در فلامینگو خریداری کرد که بعدها قصر سزار در این زمین ساخته شد. کرکوریان این زمین را به قیمت 960 هزار دلار خریده بود در حالی که در سال 1968 توانست با فروش این زمین 9 میلیون دلار به دست آورد. او هم چنان سال 1967 زمینی به مساحت 82 اکرس در خیابان پارادایس لاس و گاس با قیمت 5 میلیون دلار خریداری کرد که بعدها در آن هتل اینترنشنال ساخته شد که 1983 MGM را خریداری کرد که یک استودیوی معروف فیلم برداری است. او در عین حال هتل MGM Grand را هم تأسیس کرد. این هتل هم در نوع خود، هم چون هتل اینترنشنال، از بزرگترین هتل های دنیا بود.

  روز یازدهم نوامبر 1980 هتل اصلی MGM Grand در آتش سوخت و در این حادثه 85 نفر جان خود را از دست دادند. از این حادثه به عنوان بدترین و تلخ ترین حادثه در لاس و گاس یاد می شود، در حالی که با اعمال مدیریتی خوب این هتل بعد از هشت ماه توانست دوباره به فعالیت خود ادامه دهد. 

  در سال 1986 کرکوریان این هتل را به همراه هتل رنو به قیمت 594 میلیون دلار به Bally فروخت. 
  گفتنی است که MGM یا Metro Goldwyn Mayer یک شرکت رسانه ای بزرگ است که در زمینه تولیدات سینمایی و تلویزیونی فعالیت می کند. از جمله شرکت های فرعی MGM می توان به شرکت های United Artists corporation و Orion Pictures Corporation اشاره کرد. در سال 1969 کرکوریان جیمز تی آوبری را به سمت ریاست این شرکت منصوب کرد و به تدریج با فروش سیستم توزیع MGM خود را از فعالیت های روزانه این شرکت کنار کشید.

  برای موفقیت در شغل، خلق ایده و ثروت آفرینی به سایت ثروت سازان مراجعه کنید

   

  مطالب مرتبط

  محصولات مرتبط

  نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

  captcha Refresh
  captcha Refresh

  به اشتراک بگذارید

  عضویت در خبرنامه

  باعضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها مطلع شوید.


  ایمیل خود را وارد نمائید