از ایده تا کسب وکار-درس چهارم از دوره ایده پردازی

از ایده تا کسب وکار-در جلسه چهارم از دوره ایده پردازی،مجید رشیدی، مدرس کارآفرینی به شما آموزش می دهد که با طی کردن چه فرآیندی می توانید ایده خود را به یک کسب وکار تبدیل کنید.

تماشای آنلاین ویدئوی از ایده تا کسب وکار

 

برای تبدیل یک ایده به یک کسب وکار باید مراحلی طی بشود که تضمین کننده موفقیت احتمالی آن کسب وکار در‌آینده نزدیک باشد.مراحلی که از ایده تا کسب وکار باید طی شود عبارتند از

۱-ایده‌سازی:

آنچه که در این مرحله بسیار مهم است،تعداد ایده‌هایی ست که توسط فردی متقاضی شروع کسب وکار طراحی می شود. یکی از راه رسیدن به کیفیت بالا بردن کمیت است. هرچه تعداد ایده‌هایی که طراحی می کنید بیشتر باشد،امکان رسیدن به کیفیت بالاتر خواهد رفت.

۲-غربال ایده‌ها:

بر خلاف مرحله قبل؛در این مرحله از از ایده تا کسب وکار،مهم ترین اولویت ما کاهش ایده‌های تولید شده و رسیدن به ۳ ایده پرپتانسیل‌است. با استفاده از نمراتی که به ایده‌های طراحی شده‌ می دهیم، میتوانیم ایده‌های خود را ازیابی کنیم. برای آشنایی با نحوه امتیاز دهی ایده‌های ویدئوی جلسه اول دوره ایده پردازی با عنوان ۵ ویژگی ایده‌های پول ساز را ببینید.

۳-اعتبار سنجی:

هر فردی برای راه اندازی کسب وکار خود احتمالن با محدودیت‌های نظیر بودجه،کارمندان در دسترس و… روبرو است،بنابراین باید بررسی شود که آیا اعتبار لازم برای شروع ایده انتخاب شده وجود دارد یا خیر؟

۴-نمونه آزمایشی:

در همه کسب وکارهای موفق دنیا،چه کسب وکارهای خدماتی و چه تولیدی،قبل از تولید انبوه حتمن نمونه‌های آزمایشی تولید می شود و نظر کارشناسان ومصرف کنندگان را درباره آن محصول یا خدمت جویا می شوند.

۵-تجاری سازی:

بعد از طی کردن مراحل بالا،این آمادگی وجود دارد که ایده‌ طراحی شده را وارد بازار کنید و از آن کسب درآمد کنید. داشتن یک طرح کسب وکار می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به کسب وکار شما بکند.

پرسش‌های خود درباه این ویدئو را می توانید به صورت دیدگاه مطرح کنید.

چنانچه در تماشای آنلاین ویدئوی از ایده تا کسب وکار،مشکل دارید، می توانید از لینک زیر این ویدئو را دانلود کنید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =