منابع ایده‌های پول‌ساز-درس دوم از دوره ایده پردازی

منابع ایده‌های پول‌ساز -در جلسه دوم دوره ایده پردازی یاد می گیرید که چطور و از چه منابعی ایده‌های پول‌ساز را پیدا کنید؟

در درس اول دوره ایده پردازی،به بررسی ۵ویژگی‌ایده‌های پول‌ساز پرداختیم.در این درس یاد می‌گیرید،که ایده‌های پول‌ساز در چه جاهایی بیشتر یافت می شوند؟

تماشای آنلاین ویدئوی منابع ایده‌های پول‌ساز

 

 

منابع ایده‌های پول‌ساز عبارتند از :

۱-مشکلات:

در درس اول توضیح دادم که ایده‌هایی که بر مبنای نیاز انسان‌ها بنا شده‌اند قابلیت تبدیل شدن به یک کسب وکار پر‌درآمد را دارند،اما اینکه نیازها را از کجا پیدا کنیم،مسئله بسیار مهمی است که جواب آن مشکلات است.هر وقت خودتان یا اطرافیانتان با مشکل بزرگی روبرو شدید و نتوانستید سریعا ان مشکل را برطرف کنید،مطمئن باشید که یک نیاز مهم وجود دارد که هنوز پاسخ درستی در جامعه به آن داده نشده‌است.

۲-تجربیات در صنعت:

تجربه شما در صنعتی که در آن فعالیت دارید یا قبلن فعالیت داشته‌اید،می توانید یک منبع بالقوه برای راه اندازی یک کسب وکار پول‌ساز باشد.

۳-ایده‌های موجود:

امروزه یکی از کم خطر ترین و بهترین منابع ایده‌های پول‌ساز اجرای ایده‌های موجود در یک شهر یا کشور دیگر است.بیشتر کسب وکارهای اینترنتی موفق،آن‌هایی هستند که یک ایده را از شهری به شهر دیگر و یا از کشوری به کشور دیگری منتقل کرده اند.

۴-منابع ارزان قیمت:

اگر در شهری زندگی می کنید که به کالای ارزان قیمتی دسترسی دارید،به این فکر کنید که چگونه می توانم این کالا را به شهرها و یا شاید کشورهای دیگری که به این کالا نیاز دارند،اما به آن دسترسی ندارند برسانم.یکی از کارآفرینان بزرگ انگلیسی تنها با این ایده توانست یک کسب وکار بین المللی راه اندازی کند:وارد کردن آبمیوه از کشور ایران و راه اندازی خط تولید آب انار

۵-کسب وکار خانوادگی:

اگر در خانواده شما کسب وکاری وجود داردکه بیشتر افراد با آن به نوعی درگیر هستند،بدانید که بهترین راه شما برای کارآفرین شدن این است که در همان زمینه کسب وکاری را راه اندازی کنید،تجارب کسب وکار‌های خانوادگی به مانند اهرمی می تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد.

۶-از مد افتاده‌ها:

در صنعت مد اصطلاحی وجود دارد که می گوید،مد‌ها بر می گردند،اگر با دقت به اطراف خود نگاه کرده باشید متوجه این موضوع می شوید که هر ۱۵ تا ۲۰ سال بعضی از مدها دوباره به جریان می افتند، بطور مثال در بیشتر عکسهای موجود از جوانان ایرانی قبل از انقلاب چیزی که بیشتر از همه به چشم می خورد،شلوارهای دمپا گشاد بود.باور اینکه دوباره این شلوارها مد بشوند،بسیار سخت بود، اما این اتفاق افتاد.از همین عبارت می توان برای احیای بعضی از کسب وکارهای قدیمی و تبدیل آن‌ها به یک کسب وکار پول‌ساز جدید و مدرن استفاده کرد.

در صورت داشتن هرگونه سئوالی درباره محتوای این جلسه،می توانید با نظر گذاشتن، سئوال خود را مطرح کنید.

چنانچه در تماشای آنلاین ویدئو مشکل دارید،می توانید از لینک‌ زیر آن را دانلود کنید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =