STP و تاثیرش بر موضوع برندینگ

STP  که مخفف سه ۳واژه ی : بخش بندی ، شناسایی رویه های هدف مورد نظر و جایگاه یابی در بازار است.
-اگر همه بازار را یکسان می بینید نمی توانید برند خود را ارتقا دهید، کسی که برای همه تولید میکند در واقع برای هیچ کس تولید نکرده است.  اگر در ابتدای راه برای راه اندازی کسب وکار هستید هرگز به فکر کالا یا خدماتی که مورد مصرف همگان است نباشید ! یکی از راه های توسعه برند ، شناخت گروه های هدف است.  برای شناخت بازار و تعیین بازار هدف از بخش بندی استفاده کنید که عبارت است از: شکل دهی گروه های مصرف کننده بر مبنای معیار های مشخص. برای بخش بندی از اطلاعات جمعیت شناسی مانند سن، درآمد، تحصیلات و… استفاده نکنید و از معیار های سود تعدد خرید، وفاداری و… ، رفتار نیاز به خدمات اساسی و یا یک سرویس کوچک در منزل و اهمیت سازگاری یا عملکرد مطلوب  محصول برای مشتری بهره ببرید. تنها بعد از بخش بندی است که اطلاعات جمعیت شناسی نقش بازی میکنند.

-تنها اهداف بزرگ در سر پروراندن باعث پیشرفت نمی شود. در توسعه برند اهداف کوچک و قابل دسترس هم مهم است. همین اهداف کوچکتر بستر دستیابی به اهداف بزرگ را فراهم می آورد. هدف های مد نظر خود را به چند هدف ساده و راحتتر تقسیم کنید تا دقیقا گروه هدف خود را شناسایی کنید. سپس با استفاده از بهترین اولویت بندی ها همه ی آنها را محقق کنید. اصلا لازم نیست اهداف کوچک را بی اهمیت بدانید و از آنها ساده بگذرید.

-مصرف کنندگان محصولاتتان تعیین کننده جایگاه برند شما هستند : جایگاه یک برند در ذهن مشتریانش است. و آنجاست که می تواند جای پای محکمی پیدا کند. جایگاه مناسب داشتن یعنی در اذهان افراد رسوخ کردن و رابطه معنا داری در فکر و ذهن مشتری ایجاد کردن. اکثر خریداران هر محصول را با نام برندش به خوبی میشناسند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =